Licówki – rozwiązanie problemu krzywych zębów

Jeżeli borykasz się z problemem krzywego uzębienia, zapewne zainteresuje cię możliwość ich korekty z wykorzystaniem licówek. Są to cienkie płatki, które stomatolog nakleja na zęby. Ich ogromną zaletą są szerokie możliwości, jakie oferują. Jedną z nich jest właśnie sposobność do wyrównania krzywizny, która zakłóca estetykę twojego uśmiechu. Poza tym, licówki doskonale maskują pozostałości po zmianach chorobowych lub mechanicznych – nieciekawie prezentujące się wypełnienia lub nadłamania. Z racji potencjału, jaki oferują licówki, często wykorzystuje się je do zniwelowania przerwy pomiędzy jedynkami (diastemy). Dzięki odpowiednio dobranym licówkom, od razu po ich przymocowaniu zapomnisz o kłopocie związanym z krzywymi zębami. Zachęcamy do skorzystania z oferty naszej kliniki znajdującej się w Gliwicach – nasi specjaliści pomogą w dobraniu odpowiedniego koloru i materiału, z jakiego zostaną wykonane licówki. Nierówne uzębienie zostanie skorygowane tak, by spełnić twoje potrzeby.

Korony porcelanowe, ceramiczne
– Korony na zęby
Licówki na zęby

Licówki na krzywe zęby – piękny uśmiech bez konieczności długotrwałego leczenia

Korekta krzywego uzębienia poprzez licówki jest metodą która daje szybki efekt. Po kontroli stomatologicznej, w czasie której lekarz sprawdzi stan twoich zębów, przychodzi pora na rozpoczęcie procesu ich przygotowania. W zależności od rodzaju licówek, może on potrwać do kilku wizyt w gabinecie dentystycznym. Coraz częściej stomatolodzy decydują się także na rezygnację ze szlifowania zębów, oczywiście, jeżeli wybrany typ licówek na to pozwala. Licówki zasłaniają już powstałe wady na uzębieniu, nie zastępują noszenia aparatu ortodontycznego, ale pozwalają na szybkie uzyskanie zadowalającego wyglądu. Profesjonaliści pracujący w naszej klinice w Gliwicach ustalą, czy na twoich zębach mogą zostać zastosowane licówki w celu ukrycia krzywizny. Zostaną wykonane wszystkie niezbędne badania, a ewentualne dalsze kroki zostaną z tobą omówione, tak, abyś mógł być całkowicie zadowolony z rezultatu, jaki zostanie osiągnięty.

Dentysta Gliwice
Wybielanie zębów

Licówki na krzywe zęby – czy wszyscy mogą je nosić?

Licówki zakładane na krzywe zęby to popularny sposób na korektę wad uzębienia. W wielu sytuacjach okazują się najkorzystniejszym rozwiązaniem problemu, jednak należy pamiętać, że istnieją ku ich założeniu przeciwwskazania. Choroby dziąseł i zgryzu, zgrzytanie zębami oraz próchnica to problemy zdrowotne, które wykluczają możliwość wykonania licówek. Innym powodem do rezygnacji z zabiegu jest wcześniejsze poddanie się leczeniu kanałowemu. Mimo to, istnieje wiele przesłanek, które przemawiają za założeniem licówek na krzywe zęby. Wyleczone i oczyszczone z osadu i kamienia zęby to idealna baza dla licówek, które skorygują krzywiznę. Twoje uzębienie stanie się równe, takie, o jakim skrycie marzysz. Taki zabieg możesz wykonać w Gliwicach pod okiem zatrudnionych u nas lekarzy-stomatologów, którzy doprowadzą twój uśmiech do perfekcji. Licówki to sposób na rozwiązanie problemu krzywych zębów, które przetrwa nawet do kilkunastu lat, zapewniając ci estetyczny i trwały rezultat.

Zęby u dziecka – początki ząbkowania
Krzywe zęby mleczne u dziecka – skąd bierze się problem?
Żółte zęby u dziecka – dlaczego płytka się przebarwia?