Stomatolog dziecięcy Gliwice – zadbaj o uśmiech swojej pociechy

Wizyta z dzieckiem u dentysty nie musi się wiązać ze stresem, strachem i płaczem – może być powodem do uśmiechu! Udowadniamy to każdego dnia w naszej gliwickiej klinice stomatologicznej Przyjaciele Uśmiechu, gdzie na najmłodszych pacjentów czeka zespół wyspecjalizowanych stomatologów dziecięcych. Dzieci często obawiają się wizyt u dentysty, jednak o stan uzębienia należy zacząć dbać jak najszybciej. Regularne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego już od najmłodszych lat to najlepsza profilaktyka poważnych problemów z zębami – i nie tylko. Nieleczone, mogą one bowiem prowadzić nawet do wystąpienia groźnych chorób serca, nerek, zatok, żołądka czy stawów.

Cierpliwy, delikatny, doświadczony – idealny stomatolog dziecięcy

Każdy stomatolog dziecięcy zatrudniony w naszej klinice dba o to, aby wszelkie wykonywane przez niego zabiegi i procedury stomatologiczne odbywały się bezboleśnie i bezstresowo, z pełnym poszanowaniem najmłodszych pacjentów. Wielu naszych dentystów może się poszczycić specjalizacją ze stomatologii dziecięcej. Podejdą do Twojej pociechy z życzliwością, cierpliwością i humorem.

Klinika Przyjaciele Uśmiechu to miejsce przyjazne dzieciom nie tylko ze względu na sympatyczną, a zarazem profesjonalną kadrę. Do dyspozycji naszych najmłodszych pacjentów jest także kącik zabaw. Poza tym każdy nasz Dzielny Pacjent może liczyć na nagrodę-niespodziankę tuż po wizycie. Aby oswoić się z gabinetem stomatologicznym, najmłodsze dzieci mogą również skorzystać z wizyty adaptacyjnej, która pozwoli im przyzwyczaić się do nowego miejsca oraz zwiększy szanse na to, że wizyta właściwa przebiegnie bezproblemowo.

Stomatolog dziecięcy Gliwice – realizowane zabiegi

Każdy z naszych stomatologów dziecięcych dba kompleksowo o stan uzębienia zgłaszających się na wizytę maluchów. W razie potrzeby podają także odpowiedni rodzaj znieczulenia. W naszej ofercie znajdują się zarówno zabiegi profilaktyczne, jak i naprawcze. Należą do nich między innymi:

  • fluoryzacja Embrace,
  • higienizacja u dzieci,
  • wypełnienie w zębie mlecznym,
  • ekstrakcja zęba mlecznego,
  • ekstrakcja zęba stałego,
  • przeciwdziałanie próchnicy w zębach stałych metodą ICON.

Przyjaciele Uśmiechu – sprawdzony ortodonta dla najmłodszych

Nasza klinika w Gliwicach zatrudnia nie tylko stomatologów, lecz także specjalistów z zakresu ortodoncji. Z ich usług mogą skorzystać również najmłodsi pacjenci. Przyjaciele Uśmiechu świadczą szereg usług związanych z tą specjalizacją. Są to między innymi:

  • konsultacja ortodontyczna,
  • aparat ruchomy (płytka Schwarza),
  • aparat Myobrace,
  • aparat Hyrax na rozszerzenie szczęki.

Nasi mali pacjenci mogą skorzystać z różnych rodzajów aparatów ortodontycznych – zarówno tych tradycyjnych (metalowych, ceramicznych lub szafirowych), jak i nakładkowych (przeznaczonych dla osób z niewielkimi wadami ortodontycznymi) czy samoligaturujących. O tym, która metoda leczenia sprawdzi się najlepiej w przypadku Twojego dziecka, zadecyduje oczywiście wykwalifikowany ortodonta i stomatolog dziecięcy.

Prawdziwych Przyjaciół poznaje się… w Gliwicach!

Telefon do nas: 32 30 77 666