Szczoteczka elektryczna dla dzieci – dobra alternatywa dla produktów manualnych

Szczoteczka elektryczna dla dzieci z powodzeniem może być wykorzystywana zamiast klasycznych, manualnych szczoteczek. Ich stosowanie niesie wiele korzyści dla zdrowia jamy ustnej naszego dziecka: 

– szczoteczka elektryczna dla dziecka posiada wysoką częstotliwość ruchów w porównaniu do tradycyjnych produktów wprawianych w ruch ręką 

– znacznie skuteczniej doczyszczają przestrzenie międzyzębowe, a także zęby położone w dalszej części jamy ustnej 

– szczoteczki elektryczne są doskonałym rozwiązaniem dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z samodzielnym myciem zębów i nie potrafią w dostatecznym stopniu kontrolować siłę nacisku szczoteczki. 

Kiedy dzieci mogą korzystać ze szczoteczek elektrycznych?

Według specjalistów, ze szczoteczek elektrycznych mogą korzystać dzieci w wieku od 3 lat. Przed osiągnięciem tego wieku dziąsła maluchów są na tyle delikatne, że wprawione w szybki ruch nawet najłagodniejsze włosie mogłoby uszkodzić dziąsła, co wiąże się z dolegliwościami bólowymi. Przed wyborem szczoteczki elektrycznej dla dziecka, warto zasięgnąć opinii stomatologów z kliniki Przyjaciele Uśmiechu, którzy doradzą, jaki produkt okaże się najlepszy.

Rodzaj włosia najważniejszym kryterium przy wyborze elektrycznej szczoteczki dla dziecka

Najważniejszą kwestią wyboru odpowiedniej szczoteczki elektrycznej dla dziecka jest rodzaj włosia, czyli kluczowy element każdego produktu. Dla najmłodszych należy wybierać te z miękkim włosiem, które doczyszczą zęby, ale nie podrażnią dziąseł. Starsze dzieci mogą sięgać po szczoteczki elektryczne dla dzieci z włosiem o średniej miękkości. 

Dodatkowe funkcje wykorzystywane w szczoteczkach elektrycznych dla dzieci

Oprócz rodzaju włosia, równie ważne są dodatkowe funkcje, które umilają mycie zębów. Wiele szczoteczek posiada wbudowane timery, które wskażą dziecku, przez jaki czas powinno myć zęby. Jako timer wykorzystuje się świecące światełka lub miłą dla dziecka melodię, która gra przez określony czas.

Szczoteczka soniczna – unowocześniony model szczoteczki elektrycznej dla dzieci

Wśród szczoteczek elektrycznych dla dzieci istnieją także modele soniczne, które wykorzystują silnik elektryczny do wprawiania szczoteczki w wibracje. Pozwalają one skuteczniej doczyścić zęby, przestrzenie między nimi, a także dziąsła. 

Szczoteczka elektryczna dla dzieci z ulubionymi motywami

Szczoteczka elektryczna, podobnie jak manualne atrybuty jest niezbędna dla prawidłowego utrzymania higieny jamy ustnej. Pozwala ona także maluchom na pielęgnowanie dobrych nawyków w dbaniu o czyste zęby. Aby dziecko chętnie je czyściło, warto zadbać o zakup szczoteczki elektrycznej dla dziecka z ulubionym motywem. W tym celu możemy pozwolić dziecku wybrać samodzielnie produkt, który najbardziej przypadnie mu do gustu. Powszechne są szczoteczki elektryczne dla dzieci w wyrazistych kolorach z motywami z bajek, na przykład z Psiego Patrolu, Krainy Lodu czy Myszki Miki.