Naturalne wybielanie zębów w domowych warunkach to sposób na piękny uśmiech za niewielką cenę. Pamiętajmy, że naturalne wybielanie zębów nie zastąpi profesjonalnych zabiegów wybielających zęby oferowanych przez gabinety stomatologiczne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić wspomniane naturalne wybielanie zębów. Metody naturalne wymagają znacznej systematyczności w działaniu i rutynowym powtarzaniu pewnych czynności. Efekty widoczne nie są od razu, ale jeśli będziemy konsekwentni to sukces i zadowolenie z efektów może się pojawić w ciągu kilku tygodni/miesięcy.

Naturalne wybielanie zębów to zastosowanie produktów łatwo dostępnych, produktów domowego użytku, które mają dodatkowe właściwości wybielające. Nierzadko łączy się to także z walorami zdrowotnymi i wzmacniającymi dla naszych zębów, np.: dla szkliwa zębów. 

Sugerujemy jednak z całą stanowczością, by przed stosowaniem którejkolwiek z metod wybielania zębów, w pierwszej kolejności skonsultować się ze stomatologiem, który wykluczy ewentualne przeciwskazania i podpowie, jak w pełni bezpiecznie takie zabiegi wykonywać.

Najpopularniejsze metody domowego wybielania zębów – co warto wypróbować?

Popularnych metod naturalnego wybielania zębów jest naprawdę wiele, Poniżej omówimy kilka z nich, które posiadają pozytywne opinie i wyniki przedstawiane przez stosunkowo znaczną grupę testerów.

Jaki jest cel naturalnego wybielania zębów?

Naturalne wybielanie zębów to rozjaśnienie i usunięcie wszelkich przebarwień, a także działania profilaktyczne, czyli zapobieganie powstawaniu nowych zmian. 

Domowym sposobem realizacji tego jest użycie np.: oleju kokosowego. Ta metoda znajduje się na pierwszym miejscu naszych porad, bowiem jest wyjątkowo przyjemną techniką. Olej kokosowy sam w sobie jest przyjemnie pachnący i z cudownym posmakiem. Dodatkowo płukanie ust olejem kokosowym niesie wiele innych benefitów dla zębów, poza ich rozjaśnianiem. Olej kokosowy łagodzi stany zapalne, radzi sobie z bakteriami. Jego skuteczna walka z drobnoustrojami i toksynami przekłada się na zmniejszenie tendencji do żółknięcia szkliwa zębów.

Jak zastosować metodę naturalnego wybielania zębów z olejem kokosowym?

Nic prostszego, wystarczy przelewać w jamie ustnej łyżkę oleju kokosowego przez 15-20 minut. Można go z całą pewnością stosować codziennie, bowiem jest bezpieczny dla szkliwa i dziąseł.

Kolejna polecana metoda naturalnego wybielania zębów to kurkuma. Dokładnie chodzi o powszechnie stosowaną w kulinariach przyprawę. W tym przypadku szczoteczkę do zębów posypujemy kurkumą i tradycyjnie szczotkujemy. Po tym zabiegu szczotkujemy zęby ponownie, tym razem pastą do zębów.

A może soda oczyszczona jako naturalna metoda wybielania zębów?

Soda oczyszczona to również bardzo skuteczna i naturalna metoda. Soda oczyszczona ma właściwości wybielające, a także tworzy środowisko alkaliczne zapobiegając namnażaniu się bakterii. W tej technice naturalnego wybielania zębów mieszamy sodę oczyszczoną z wodą i taką mieszankę nakładamy do szczotkowania. Można stosować kilka razy w tygodniu jako uzupełnienie do codziennej pasty do zębów.

Naturalne wybielanie zębów – o czym jeszcze warto pamiętać?

Aby cieszyć się pięknym i białym uśmiechem jak najdłużej należy – poza naturalnymi metodami wybielania, regularnymi wizytami w gabinecie stomatologiczny – pamiętać o następujących wskazówkach:

– palenie tytoniu sprzyja żółknięciu zębów;

– czerwone wino, cola, czekolada, jagody, wiśnie, buraki – to produkty , które wytwarzają silny pigment, wpływający na koloryt szkliwa;

– produkty kwaśne powodują erozję zębów i mikrouszkodzenia szkliwa, sprzyjają żółknięciu zębów;

– precyzyjne czyszczenie zębów po posiłkach to podstawa wybielonych zębów i walki z płytką nazębną.

Zobacz także: