Myobrace dla dzieci to rozwiązanie proponowane rodzicom dla ich pociech już od 3 roku życia. Leczenie z użyciem myobrace dla dzieci może rozpocząć się już we wczesnej fazie uzębienia mlecznego. Zgodnie bowiem z badaniami stomatologicznymi to właśnie ten okres rozwojowy ma duży wpływ na dalszy rozwój szczęki i żuchwy u dzieci, umiejscowienie zębów, powstanie ewentualnych wad zgryzu itp. Wczesne leczenie ortodontyczne poprzez myobrace to tak naprawdę leczenie przed-ortodontyczne, które zapobiega, koryguje i stabilizuje warunki w jamie ustnej. Udowodniono, że oczekiwanie z rozpoczęciem leczenia aparatem ortodontycznym do czasu jak wyrosną wszystkie zęby stałe jest działaniem nieprawidłowym. Wtedy może bowiem dojść już do trudnych do odwrócenia uszkodzeń w uzębieniu i budowie łuków zębowych.

Co jest przyczyną wczesnych dysfunkcji w jamie ustnej u dzieci? Co jest korygowane przez aparat myobrace dla dzieci?

Myobrace dla dzieci to wczesne zwalczanie złych nawyków czynnościowych u dzieci, związanych z jamą ustną. Są to nawyki typu: połykanie, układanie języka w jamie ustnej, oddychanie przez usta zamiast przez nos, ssanie smoczka czy palca itp. Wszystkie te mikro nawyki wpływają na dalszy rozwój i rozszerzanie się szczęki, tak aby osiągnęła ona pełny i właściwy rozmiar. Skutkuje to odpowiednią ilością miejsca na zęby, tak aby mogły wzrastać naturalnie prosto, bez konieczności stosowania aparatów stałych ortodontycznych. Czasem również wielkość szczęki i jej budowa jest konsekwencją wrodzonych, genetycznych uwarunkowań. Wówczas również aparat myobrace dla dzieci przychodzi z pomocą. 

Aparat myobrace niesie szereg korzyści w przypadku leczenia uzębienia dzieci

Myobrace dla dzieci realizuje także następujące strategiczne cele dla potrzeb leczenia i korekcji:

– prawidłowy rozwój szczęki i jej wyrównanie;

– właściwe umiejscowienie i osadzenie zębów w szczęce;

– wczesne prostowanie zębów;

– optymalizacja rysów twarzy dziecka w części żuchwowo-szczękowej;

– korekcja złych nawyków w obrębie jamy ustnej;

– nauka podstawowych prawideł typu: „oddychaj przez nos”; „połykaj poprawnie”, „przeżuwaj poprawnie”; „zapewnij odpowiednią pozycje spoczynkową języka”, „trzymaj usta zamknięte podczas oddechu” itp. ;

– sposób na odstawienie smoczka;

– stymulowanie rozwoju łuków zębowych itp.

W jakim wieku ma zastosowanie myobrace dla dzieci? Dla kogo jest on odpowiedni?

Myobrace dla dzieci to wspomniany przedział wiekowy od 3 do 15 lat. Jest to system stomatologiczny, który obejmuje serię wyjmowanych aparatów wewnątrzustnych, wykonanych z miękkiego silikonu, które dla zapewnienia prawidłowości leczenia powinny być noszone 1-2 godziny dziennie podczas normalnych, codziennych czynności, a także podczas snu.

Jak stosować aparat myobrace dla dzieci?

Czynności z użyciem aparatu myobrace dla dzieci powinny być wykonywane systematycznie, w połączeniu z serią ćwiczeń oddechowych, języka, połykania, warg i policzków. Aparat myobrace dla dzieci znajduje zastosowanie również we wspomaganiu leczenia logopedycznego.

Podsumowując myobrace dla dzieci to profilaktyczne podejście, które koncentruje się na przyczynach leżących u podstaw problemów z uzębieniem. To zapobieżenie konieczności stosowania aparatów ortodontycznych, ekstrakcji zębów w przyszłości. Wzrost i rozwój zębów przy myobrace dla dzieci jest naturalny i prawidłowy.