Myobrace to sposób na poprawę warunków w jamie ustnej już od najmłodszego wieku dziecka – w fazie mlecznego uzębienia, od 3 roku życia. Myobrace to doskonałe rozwiązanie stomatologiczne dla wszystkich strapionych rodziców, którzy martwią się o dysfunkcje zgryzu i wady w uzębieniu swoich dzieci. Jednocześnie chcą zapewnić swoim pociechom maksymalny komfort funkcjonowania na co dzień. 

Niezwykle komfortowe leczenie w kilku krokach zapewnia Myobrace

Myobrace to także ściśle opracowany stomatologiczny system kilku kroków, których celem jest systematyczne, ale jednocześnie i nie ingerujące nadmiernie w codzienne rytuały i zabawy dziecka korygowanie dysfunkcji, nawyków czynnościowych. To właśnie one, nieleczone w konsekwencji prowadzić mogą do nieprawidłowego rozwoju szczęki i żuchwy u dzieci, do stłoczeń zębów, czyli ich nachodzeniu na siebie.

Główne zadania aparatów myobrace

Myobrace to specjalny aparat na zęby, który koryguje wady zgryzu i budowę szczęki oraz żuchwy, a także stabilizuje w późniejszym czasie skorygowany zgryz.

Podstawowe zadania, które stawiane są aparatom myobrace to:

– wypracowanie prawidłowego nawyku żucia;

– nauka prawidłowego oddychania przez nos, zapobieżenie zjawisku częstej „otwartej buzi” wśród najmłodszych dzieci;

– odpowiednie korygowanie pozycji języka i układanie go w podniebieniu; wspomaganie w leczeniu logopedycznym;

– uszeregowanie zębów;

– sposób na odstawianie i odzwyczajanie dziecka od nawyku ssania smoczka czy też palca;

– stymulowanie rozwoju łuków zębowych;

– wspomaganie i odpowiednie ukierunkowanie procesu ekspansji szczęki wraz z rozwojem dziecka;

– zapobieganie nadmiernemu wzrostowi żuchwy względem szczęki itp.

Efektem takiego działania jest zapewnienie prawidłowego ustawienia zębów, skorygowanie rozwijających się wad już u ich podstaw, a tym samym również poprawa wyglądu całej twarzy dziecka i jej budowy w części żuchwowej.

Jak stosować aparaty myobrace na co dzień?

Aparaty myobrace powinny być noszone regularnie i systematycznie, zaledwie przez 1 godzinę każdego dnia podczas normalnych, rutynowych czynności. Dodatkowo powinny być zakładane na całą noc. Tylko w takim przypadku przyniosą satysfakcjonujące efekty. Jest to bezpieczne rozwiązanie dla naszych dzieci, ale także nie kłopotliwe, bowiem czas noszenia w ciągu dnia jest naprawdę minimalny i nie ingeruje w naturalność działania i zabawy dziecka.

Budowa i wykonanie aparatów myobrace

Aparat myobrace wykonany jest z elastycznego i transparentnego silikonu. Może występować w wersji kolorystycznej, np.: różowej czy niebieskiej albo w transparentnej – w zależności od preferencji. Materiał wykonania aparatu myobrace jest na tyle elastyczny, aby idealnie dopasować się do każdego typu łuku zębowego i każdej wady zgryzu.

Jego budowa to:

– wydłużony zderzak wargowy;
– dopracowana zakładka językowa;
– zapora językowa;
– element resorujący;
– kanał na zęby;
– otwory zapewniające dopływ powietrza;
– rynienka wargowa.

Zobacz także: