Jeśli zastanawiasz się nad stomatologiczną nowinką dla swojej pociechy jaką jest myobrace i rozmyślasz nad finansowymi kwestiami jego zakupu to bardzo dobrze trafiłeś. Chcemy przedstawić wymierne korzyści, za jakie zdecydowanie warto zapłacić, wybierając innowacyjny aparat myobrace.

Wydatek na myobrace to przede wszystkim inwestycja w zdrowie naszych pociech już od najmłodszego wieku. To profilaktyczne podejście, które skutkuje właściwym ukierunkowaniem rozwoju jamy ustnej i uzębienia na poszczególnych etapach rozwoju dzieci.

Obecnie odchodzi się całkowicie od podejścia, że z korekcją uzębienia należy czekać do momentu pełnego uzębienia stałego. Nic bardziej mylnego. Działania służące wypracowaniu właściwych nawyków związanych z jamą ustną należy rozpocząć wcześnie, nawet już w wieku 3 lat. Nawyki u małych dzieci, w zakresie np.: nieprawidłowego połykania, przeżuwania, oddychania, układania języka itp. rzutują bowiem na dalszy rozwój, poszerzanie się szczęki, kształtowanie żuchwy i uszeregowanie uzębienia. Cena aparatu myobrace to zaawansowana technologia stomatologiczna i daleko idący postęp w tej dziedzinie, która się bezwzględnie opłaca.

Jak działa sam aparat?

Jest to seria wewnątrz ustnych aparatów – zależnych od wieku dziecka – wykonanych ze specjalnego, giętkiego tworzywa typu silikon. Tworzywo to jest w 100% bezpieczne, atestowane i wystarczająco elastyczne, by precyzyjnie dopasować się do każdego rozmiaru i kształtu łuku zębowego. Jest wygodny w noszeniu i co najważniejsze nie ingeruje w normalny tryb życia dziecka.

Co otrzymujemy w cenie aparatu myobrace?

– wydłużony zderzak wargowy;
– dopracowana zakładka językowa;
– zapora językowa;
– element resorujący;
– kanał na zęby;
– otwory zapewniające dopływ powietrza;
– rynienka wargowa.

Dlaczego aparat myobrace jest warty swojej ceny – zalety aparatu

Cena aparatu myobrace jest adekwatna do otrzymanego produktu i może różnić się w zależności od wieku dziecka, czy indywidualnych potrzeb. Przekłada się ona jednak na przyszłe korzyści, ale także oszczędności związane z brakiem konieczności długoterminowego leczenia ortodontycznego. Leczenie stałym aparatem na zęby jest bardzo kosztowne i wymaga wielu nakładów na przestrzeni znacznego okresu czasu. Aparat myobrace pozwala uniknąć tego etapu, a nawet całkowicie go niwelując. Wady zgryzu można usunąć u podstaw z pomocą aparatu myobrace. 

Myobrace to ściśle opracowany stomatologiczny system kilku kroków, seria aparatów nakładkowych dopasowanych do wieku dzieci. Ich celem jest systematyczne korygowanie dysfunkcji, nawyków czynnościowych u małych dzieci we wczesnym stadium – nawet od 3 roku życia do 15 roku życia. Pamiętajmy, że to właśnie one, nie leczone we właściwym czasie, prowadzić mogą do nieprawidłowego rozwoju szczęki i żuchwy u dzieci, do stłoczeń zębów, wad zgryzu i tym samym dużo kosztowniejszego leczenia ortodontycznego. 

Jeśli chcesz poznać konkretną cenę za aparat dla swojego dziecka, zapraszamy serdecznie do naszej kliniki stomatologicznej, gdzie przedstawimy Ci wszystkie informacje.