Aparat invisalign to prawdziwy przełom w leczeniu wszelkich wad zgryzu i problemów z prawidłowym umiejscowieniem zębów. Medycyna wyszła naprzeciw oczekiwaniom pacjentów tworząc rozwiązanie, które skutecznie prostuje zgryz zębów, niweluje wszelkie wady – te lekkie, ale i te bardziej skomplikowane oraz jednocześnie daje nam komfort w codziennym użytkowaniu aparatu – praktycznie jest on w ogóle nie zauważalny. Aparat invisalign jest rekomendowany dla wszystkich osób, które chcą popracować nad pięknym uśmiechem, ale dotychczas ograniczała ich niechęć do widocznej zmiany wizerunku poprzez metalowy aparat na zębach. Aparat invisalign to zaawansowany system przezroczystych nakładek na zęby. Są to wymienne alingiery (szyny), które tworzone są na indywidualne zamówienie, dokładnie pod potrzeby konkretnego pacjenta, z dbałością o detale. Produkowane są na podstawie wycisków diagnostycznych z uzębienia oraz cyfrowego skanu jamy ustnej.

Nakładki invisalign  – jako alternatywa dla klasycznych aparatów ortodontycznych stałych. Jak działają?

Nakładki invisalign to alternatywa do metalowych aparatów stałych na zęby. Najczęściej rekomendowane jest noszenie aparatu invisalign przez okres 22 godzin w ciągu doby. Jest zdejmowany podczas jedzenia i do przeprowadzenia kompleksowej higieny zębów. Jest to olbrzymia wygoda, bowiem nakładki invisalign nie wymagają od pacjenta praktycznie żadnych wyrzeczeń, czyli możemy normalnie nitkować zęby, spożywać posiłki i uśmiechać się szeroko, wiedząc, że aparat jest praktycznie niewidoczny dla otoczenia itp. Aparat invisalign jest wymieniany co 2 tygodnie na kolejną wersję, co pozwala poczynić następne kroki w korekcji uzębienia. Dużym atutem nakładek invisalign jest brak jakichkolwiek elementów metalowych, które mogłyby drażnić jamę ustną. Nakładki nie ranią dziąseł. Aparaty invisalign nie powodują żadnych odczynów alergicznych i nie wymagają tak częstych wizyt kontrolnych u stomatologa. Idealne rozwiązanie dla wciąż zabieganych osób. Dodatkowo udowodniono, że nakładki invisalign to zaledwie niewielki ból w pierwszym okresie po ich założeniu, w porównaniu do dolegliwości bólowych przy klasycznym aparacie na zęby. 

Aparat invisalign i spodziewane efekty w leczeniu

Nakładki invisalign to także duża skuteczność potwierdzona licznymi badaniami. Wywołują bardzo dokładny ruch zębów, a także efekty widoczne są relatywnie szybko, tzn. już po pierwszych noszonych regularnie szynach. Nakładki invisalign to wspomniane leczenie w wielu przypadkach,  w najczęściej występujących jak np.: stłoczenie zębów, szpary pomiędzy zębami, zgryz otwarty, przodozgryz czy tyłozgryz. Leczenie jest zindywidualizowane, lekarz stomatolog przygotowuje plan leczenia pacjenta. Otrzymane nakładki z transparentnego materiału – do wspomnianej, samodzielnej wymiany co 2 tygodnie – to realizacja przedmiotowego planu terapii poprzez zmiany w obrębie zgryzu na każdym etapie wymiany nakładki.